Trening motoryczny to proces, który ma na celu rozwijanie zdolności motorycznych: siły, mocy, szybkości, wytrzymałości a także koordynacji i elastyczności. Trening motoryczny może być stosowany w różnych kontekstach, takich jak:
1. Sport: W celu przygotowania sportowców do zawodów i poprawy ich wyników.
2. Rehabilitacja: Pomaga w powrocie do sprawności po kontuzjach.
3. Edukacja fizyczna: Uczy dzieci i młodzież podstawowych umiejętności ruchowych, które są niezbędne w życiu codziennym i sporcie.
4. Zdrowie i fitness: Wzmacnia ogólną kondycję fizyczną i koordynację.
Trening motoryczny musi być dostosowany do indywidualnych potrzeb i celów i w odpowiedni sposób prowadzony jest stosowany także jako prewencja kontuzji. Komponent siłowy jest również znakomitym narzędziem do poprawy jakości życia u osób starszych jako bodziec do zachowania większej masy mięśniowej oraz zwiększenia mineralizacji kości.
Zapobieganie kontuzjom
Trening siłowy zwiększa ogólny potencjał fizyczny zawodnika, czyniąc go bardziej wytrzymałym na przeciążenia warunkowane dyscypliną . Adaptacje strukturalne wpływają na zwiększenie siły podtrzymującej tkankę łączną i pasywną stabilność stawów
Poprawa metabolizmu
Ciężki trening poprawia glikemię powysiłkową oraz zwiększa wyrzut adrenaliny i noradrenaliny, które wpływają na zwiększone uwalnianie kwasów tłuszczowych z tkanki tłuszczowej
Poprawa wyników sportowych
Końcowy efektem treningu siłowego jest poprawa wyniku sportowego. Jednym z układów napędzających ruch w kolarstwie, bieganiu czy pływaniu jest układ mięśniowy a siła mięśniowa, którą m.in trenujemy, jest głównym czynnikiem wpływającym na MOC.
Poprawa ogólnej sylwetki i postawy
Trening motoryczny, przez komponent siłowy może także sprawić, że wygląd Twojej sylwetki będzie bardziej estetyczny oraz poprawi się Twoja postawa ciała.
Zmiany hormonalne
Dobrze poprowadzony trening siłowy może zmaksymalizować pozytywne efekty hormonalne. Warunkiem jest jednak profesjonalnie przygotowany plan oraz właściwa technika
Poprawa mineralizacji kości
Trening oporowy, który jest częścią przygotowania motorycznego zwiększa mineralizację kości co wpływa na zmniejszone ryzyko złamań oraz przeciwdziała osteoporozie.
Trening motoryczny w kolarstwie
Poprawa techniki pedałowania, zwiększenie siły maksymalnej i wyższe waty, większa wygoda na rowerze, mniejsze ryzyko złamań oraz innych kontuzji... I to wciąż nie wszystko!
Trening motoryczny w bieganiu
Trening motoryczny podniesie sufit dla Twojej wytrzymałości i szybkości jeszcze wyżej równocześnie zmniejszając ryzyko kontuzji takich jak na przykład tendinopatie czy dyskomfort w obrębie pleców. Pomoże poprawić technikę biegu i ekonomikę biegu.
Trening motoryczny w pływaniu
Zwiększona ruchomość odcinka piersiowego i stawów ramiennych oraz odpowiednia siła mięśni ich okalających to klucz to lepszej techniki i szybszego pływania.
Indywidualny trening
150 PLN
Plan treningowy + 2x indywidualny trening
400 PLN/miesiąc
10 treningów indywidualnych
pakiet
1200zł