top of page

Badania wydolnościowe są podstawą do odpowiedniego zaplanowania programu treningowego. Nasze badania są skierowane do przedstawicieli sportów indywidualnych, drużynowych,  zarówno dla sportów wytrzymałościowych  czy siłowo-szybkościowych.            
Nasze doświadczenie i wiedza pozwala na innowacyjne metody badań wydolności! Jako jedyni w Polsce do badań używamy metody NIRS, czyli spektroskopii bliskiej podczerwieni.

Dzięki tej metodzie śledzimy parametry Sm02 i tHb więc widzimy przemiany zachodzące w mięśniach "na żywo"! 
Sm02 to procent hemoglobiny i mioglobiony który przenosi tlen w naczyniach włosowatych i tkance mięśniowej.
tHb to całkowita zawartość hemoglobiny i mioglobiny w tkance.
            Razem w połączeniu z ergospirometrią (PNOE) i parametrami takimi jak HR, V’E, VO2, VCO2, BF, RER daje nam pełen obraz tego co dzieje się w naszym organiźmie. Dzięki temu wiemy m.in jakie mamy zapotrzebowanie na tlen i jak go wykorzystujemy. Dzięki tym urządzeniom dowiemy się nie tylko o naszych progach metabolicznych ale poznamy nasze "ograniczenia". Możemy ocenić,  nad jakim treningiem powinniśmy się skupić aby w pierwszej kolejności eliminować nasze ograniczenia.

Zaletą naszych badań jest możliwość badań terenowych a wszystkie parametry na bieżąco cały czas rejestrujemy! To ogromna przewaga tej metody w porównaniu do badań za pomocą stężenia mleczanów we krwi.

bottom of page